Beseda s Michalem Cimalou

Beseda s Michalem Cimalou, badatelna knihovny GVUO, Ostrava, 2. 4. 2009 v 16.00


Velice příjemný projev Michala Cimaly (původem z Havířova) osloví návštěvníky knihovny GVUO ve čtvrtek 4. dubna od 16 hodin. Mladý umělec bude hovořit nejen o své tvorbě, ale také o životě a svých budoucích plánech. Beseda bude navíc obohacena o prezentaci děl, která v Nové síni Poruba v současnosti vystavena nejsou. Odpolednem s Michalem Cimalou Vás provede Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Michal Cimala tvoří a vystavuje v industriálním prostoru Trafačka v Praze spolu s Honzou Kalábem, Jakubem Neprašem, Romanem Týcem a Martinem Káňou.
Otevřená velkokapacitní hala slouží jako ateliér pro aktivní kreativce a zároveň jako výstavní prostor pro současné umění. Trafačka nabízí zázemí pro tvorbu prostorově náročných objektů, soch, obrazů, hudebních, filmových, divadelních či jiných projektů a jejich zpřístupnění veřejnosti.
Je to místo setkávání mladých umělců, kde je možno sledovat nastupující tendence v současném umění, jejich další vývoj a směr. Místo otevřené komunikace a diskuse mezi českým i zahraničním výtvarným světem.

ŽIVOTOPIS MICHALA CIMALY
Michal Cimala začal svou kariéru v uměleckoprůmyslové škole se zaměřením na zpracování šperků. Pokračoval designovými návrhy a rozsáhlou sochařskou prací, která přinesla nový způsob zpracování netypických industriálních materiálů.
Absolvoval stipendia v Miláně, Berlíně, San Francisku a Španělsku. Samostatně vystavuje již pět let. Prezentoval se mimo jiné na Kunst am Bau v Berlíně (1999) a Sculpture grand v Art Factory Praha (2003). Od roku 2006 je asistentem na AVU v ateliéru Socha I u Jaroslava Róny. Vystupuje s industriální kapelou Roxor.

Od 12. března do 18. dubna 2009 vystavuje v Nové síni Poruba.