Ondřej Chrobák kurátorem ČMVU

Novým kurátorem Českého muzea výtvarného umění, které  v poslední době nešťastně proslulo díky plánovanému odchodu z Husovy ulice a střídání ředitelů, se stal Ondřej Chrobák. Ten působil v letech 2000 – 2008 jako kurátor Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze, spoluzakládal Galerii Display a je členem boardu tranzitdisplay. S jeho manuálem pro současné umění se můžete v posledních měsících setkávat na stránkách časopisu Art+Antiques.

cmvu

Tisková zpráva k nástupu Ondřeje Chrobáka do funkce kurátora Českého muzea výtvarného umění:

Mgr. Ondřej Chrobák byl pověřen vypracováním nového odborného konceptu Českého muzea výtvarných umění, který má být zaměřen především na specifikaci nejdůležitějších kroků pro spuštění Centra umění v Kutné Hoře. Dále je nutné vypracovat záměr kompaktního a funkčního propojení stávajících muzejních prostor v Husově ulici, kde bude ČMVU nadále zajišťovat výstavní program, s prostory rekonstruované Jezuitské koleje v Kutné Hoře.

Ondřej Chrobák říká: „Samozřejmě vím, že přede mnou leží velmi náročný úkol. Zvlášť jeho rozsáhlostí. Úspěšné dokončení rekonstrukce Jezuitské koleje v Kutné Hoře je jedna věc, ale naplnit tak obrovský prostor něčím co bude lákat návštěvníky, vyžaduje skutečně precizně připravený a zajímavý projekt. Lehké to určitě nebude, ale je to pro mne profesní výzva.“
Jan Třeštík, pověřený řízením ČMVU, doplňuje: „Považuji za důležité, aby se tak náročného úkolu jako jeho vypracování konceptu Centra umění v Kutné Hoře a koordinace výstavních prostor v Husově ulici, zhostili lidé, kteří mají jak profesní historii, tak jsou i respektovanými odborníky, a proto jsem velmi rád, že se mi podařilo pro České muzeum výtvarných umění získat právě Ondřeje Chrobáka.