TZ: LIBERECKÁ MUZEJNÍ NOC 2009

LIBERECKÁ MUZEJNÍ NOC 2009, Oblastní galerie v Liberci, 30. května 2009

V sobotu 30. května se můžete aktivně zapojit do bohatého programu, který pro Vás připravila Oblastní galerie, IQ Park v Centru Babylon a Severočeské muzeum.

Program v Oblastní galerii začíná již v 10:30 hodin výtvarnou dílnou pro děti Umění (být) nahlas. Dílna bude pro děti otevřená až do 19:30 hodin. Odpolední program zahájí divadelní soubor Základní umělecké školy se hrou Nebe (13:30 hodin). Divadelní soubor ZUŠ Liberec vystoupí ještě v 15:30 hodin s adaptací hry Briana Jacquese Jamie a upíři. V 17:00 hodin proběhne vernisáž prací augsburgských a libereckých výtvarníků, kteří svá díla vytvořili přímo v Oblastní galerii. Výstavu společně zahájí primátor města Liberce Jiří Kittner a 3. místostarosta města Augsburgu Peter Grab . Hudební program zajistí jazzové těleso Apple Saxis (18:00 hodin) a ve 20:00 hodin čeká na všechny hudební bonbonek v podobě společného vystoupení dvou skvělých jazzmanů Jiřího Stivína a Wolfganga Lackerschmidta. O půlnoční překvapení v galerii se se svou interaktivní světelnou instalací postará Tomáš Skalník.

Během dne pro vás bude připraveno několik komentovaných prohlídek výstav a taneční workshopy pořádané Hudební mládeží ČR.

Po celý den je vstup do Oblastní galerie zdarma! Drobné občerstvení zajištěno.

V IQ Parku se můžete zúčastnit slavnostního otevření expozice Veolia voda, vyzkoušet si výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů nebo se zúčastnit přednášky o nanovláknech. Severočeské muzeum si pro Vás připravilo sérii historických dokumentárních filmů, prohlídku expozicemi nebo přednášku o architektuře Liberce a samotné budovy Severočeského muzea.

Podrobný program všech akcí naleznete na plakátech (dole) a na webových stránkách Oblastní galerie, IQ Parku a Severočeského muzea.