TZ: GASK ARTFEST 09

GASK ARTFEST 09 / areál Jezuitské koleje / Kutná hora / 31. 7. – 9. 8. 2009

Do nabídky letních hudebních a multižánrových festivalů vstupuje ambiciózní nováček festival GASK ARTFEST 09, který přiveze takové hvězdy, jako jsou američané BILL CALLAHAN, CASIOTONE FOR THE PAINFULLY ALONE nebo kanadští FINAL FANTASY. Atraktivní program oživí nádvoří Jezuitské koleje v těsném sousedství gotického chrámu sv. Barbory, stejně jako ulice a náměstí starobylého města. Na své si přijdou nejen vyznavači alternativní hudební scény, ale i milovníci filmu a současného výtvarného umění. Festival má tři části: hudební, filmovou a výtvarnou.

Slavnostní zahájení proběhne 31. 7. na nádvoří Jezuitské koleje a první tři večery festivalu budou věnovány filmu v sekci LETNÍ KINO / 31. 7. – 2. 8., kurátorkou je Vjera Borozan. Tři filmy v rozdílném pojetí, tři pohledy, tři formy k zamyšlení ke vztahu k společnosti, a její sociální a ideologické funkci. Mezilidským vztahům. Emocím a touhám poznávat okolní svět. Ve filmech: Správná cesta / Peter Fischli, Laso, Thriller a Molo / Salla Tykkä, Rock a náboženství / Dan Graham. Do letního kina je vstup zdarma.

V úterý 4. 8. vyroste na nádvoří Jezuitské koleje open air podium, kde během následujících šesti dnů, v dramaturgii A.M.180, vystoupí řada pozoruhodných jmen zahraniční alternativní scény spolu se zdejšími kapelami a hudebníky – FINAL FANTASY, HEALTH, ONEIDA, BILL CALLAHAN, CASIOTONE FOR THE PAINFULLY ALONE. Hudební část festivalu pod názvem CREEPY TEEPEE spojuje nekonvenčnost, výjimečnost kapel, kde je patrná vedle jejich hudební kvality i snaha o svobodu tvorby a uměleckou nezávislost.

Pod vedením kurátorky Lenky Vítkové, která proběhne v ulicích města série performancí a vizuálních intervencí pod názvem MÍSTO A FORMULE, které nabídnou nečekané události a setkání, které v kulisách magické a historicky unikátní Kutné Hory mohou na diváky, stejně jako náhodné chodce i starousedlíky působit jako zjevení.

Organizátor festivalu – GASK / Galerie Středočeského kraje věří, že se letošnímu ročníku GASK ARTFEST 09 podaří rovnocenně zařadit se do skupiny oblíbených letních festivalů. Zároveň je festival nejlepší pozvánkou necelý rok před zahájením provozu centra umění v prostorách Jezuitské koleje v květnu 2010.

Hlavním mediálním partnerem je Radio Wave. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream.

Vice na www.gaskfest.cz