TZ: Sezóna Minimal

Sezóna Minimal / artium Českého rozhlasu / Plzeň / 3. 11. – 27. 11. 2009

Varadiova[1]

Výstava Sezóna „Minimal“ je již sedmou akcí stejnojmenného projektu, který si klade za cíl propagovat mladé tvůrce v oblasti designu interiéru a stolování. Funkční, tvarově čisté a jednoduché práce představí na devět autorů, kteří realizují v materiálech sklo, porcelán nebo dřevo.

Výstavní projekt Sezóna si klade za cíl podporovat tvorbu mladých autorů zabývajících se užitým uměním v oblasti doplňků do interiéru a designu stolování. Cílem je společné představení novinek a upozornění na práce, které se vymykají nabídce na současném trhu. Výstavní projekt je nekomerčně zaměřen a snaží se pomoci při zviditelnění jednotlivých tvůrců. Poprvé byl prezentován v budově Českého rozhlasu v Plzni, následně v bratislavském Dizajn Štúdiu ÚĽUV, Českém centru v Košicích, Design centru ČR v Praze. V roce 2008 se představil s novou koncepcí a podnázvem Idylka v Galerii VŠUP v Praze v rámci přehlídky Designblok ´08 a posléze na veletrhu Mobitex v Brně.

Sedmá výstava s podnázvem „Minimal“ se soustředí na jednobarevné, tvarově jednoduché ve svém zpracování minimalistické práce. Realizace ze skla, porcelánu, umělé hmoty nebo dřeva představí v budově Českého rozhlasu Plzeň devět mladých designérů.