TZ: RecyklArt

RecyklArt / AJG / Hluboká nad Vltavou / 27. 11. 2009 – 31. 1. 2010

Na počátku všeho byla jen hromada nepotřebného odpadu určeného k likvidaci. Firma GALILEO Production, s.r.o. začala spolupracovat s dětským výtvarným kroužkem Mileny Švecové dnes s atelierem Tvor a se ZŠ L. Kuby v Rožnově, kde dali pedagogové a děti vznik novým možnostem, kde se změnil zbytek materiálu v umělecké dílo. A to nás přivedlo na myšlenku, proč neukázat a nedat možnost i ostatním.

A projekt RECYKLART byl na světě. Našli jsme 12 veřejných míst po Českých Budějovicích a Hluboké nad Vltavou a oslovili 12 školek, škol a výtvarných kroužků, zadali téma „SETKÁNÍ aneb co všechno se potkává“, ostatní už bylo na dětech. I když nejenom, tvořila mládež, dospělí i důchodci a to nás utvrzuje, že na věku nezáleží.

Na každém místě v měsíci říjnu se prezentovala jen jedna organizace, z které porota později vybírala tři nejlepší díla. Centrální výstava bude zahájena v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou 27. 11. 2009 v 10.30, kde proběhne vyhlášení výsledků a předání cen.

Vystavující/

MŠ Papírenská, Církevní MŠ České Budějovice, ZŠ Waldorfská a MŠ České Budějovice, ZŠ L. Kuby Rožnov, ZŠ Hluboká nad Vltavou, ZŠ Dukelská, ZŠ Matice školské, Světluška – centrum pro osoby se zdravotním postižením, Dětský výtvarný atelier Tvor, Bazilika o.p.s., DDM České Budějovice, SNN v ČR, Poradenské centrum České Budějovice

Reklamy