Knížák odchod neplánuje

Ministr kultury Václav Riedlbauch a ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák se dohodli na Knížákově odchodu z funkce ředitele. Tuto informaci sdělil Václav Riedlbauch v rozhovoru s Markétou Ševčíkovou, který byl součástí pořadu Aréna, jež odvysílal Český rozhlas 6 dne 6. ledna 2010. Informaval o tem server ProCulture, který se pozastavuje nad tím, že i šest dní po odvysílání pořadu tuto zprávu nekomentovala ani média, ani odborná veřejnost.

Dne 12.1. ve 12.15 h však Milan Knížák v telefonickém rozhovoru na Radiožurnálu svůj odchod z NG v nejbližší době popřel. S panem ministrem se prý dohodli na tom, že odejde na konci roku 2011 po dokončení dlouhodobých projektů, jako je rekonstrukce Salmovského paláce a plánovaná obnova Veletržního paláce. Důvodem prý není impulz ze strany ministra, ale rozhodnutí Knížáka vzhledem k jeho vysokému věku (72 let). Žádné sílící tlaky odborné veřejnosti na svůj odchod necítí, jde podle něj jen o hrstku nespokojenců, kteří prosazují své vlastní zájmy. „Vždyť Národní galerie je na tom v současné době lépe, než kdy předtím.“

___________________________________

tisková zpráva NG vydaná 12. 1. 2010 v 16:00

Zpráva pro média: Působení prof. Milana Knížáka ve funkci generálního ředitele Národní galerie v Praze

V souvislosti s informačním rozmachem na téma Milan Knížák opouští post generálního ředitele NG, který dnes (tj. 12. 1. 2010) mohutnou vlnou podpořila řada českých serverů  sdělujeme:

Zpráva tak, jak  ji dnes ráno přinesla a formulovala řada serverů není správná: Milan Knížák neodchází z funkce generálního ředitele NG. Pod vedením současného generálního ředitele chystá NG řadu významných projektů pro letošní i příští rok. Je však  rovněž pravdou, že došlo ke schůzce generálního ředitele NG prof. Milana Knížáka ministra kultury Václava  Riedelbaucha. Obsahem jednání bylo i rámcová bilaterální dohoda o vypsání výběrového řízení na výše uvedený post. Rámec úmluvy je definován rokem 2011, tzn. rozhodně se nejedná  o aktuální „odchod“  generálního ředitele funkce ve smyslu aktuálního kroku, ale o vzájemnou  dohodu na téma započetí přípravných prací, které by v závěrečném bodu realizace znamenaly obměnu nejvyššího vedení NG.

Oficiálně v této věci dále sdělujeme: Při schůzce, kterou měl generální ředitel s ministrem kultury ve čtvrtém čtvrtletí roku 2009, hovořili o ukončení působení Milana Knížáka v čele NG ke konci roku 2011. Źádné jiné datum nebylo zmiňováno. Výběrové řízení na nového generálního ředitele by podle představ ministerstva mělo být uzavřeno do poloviny roku 2011.

Generální ředitel NG  Milan Knížák prošel prověrkou ministerstva kultury jako ostatní ředitelé státních kulturmích institucí. Jeho práce byla hodnocena jako velmi kvalitní a jako uznání mu byla udělena peněžitá odměna.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s