Postřehy z PKN Brno Vol. 2

Artalk.cz prezentoval své aktivity na Pecha Kucha Night Brno Vol. 2. Přestože se její pořadatelé rozhodli přesunout PKN z Galerie J. Krále do největšího sálu, který se v Domě umění nachází, ani tentokrát se nedostávalo na všechny zájemce míst k sezení. Za nejoriginálnější nápad prezentovaný v rámci PKN Vol. 2 považuji ten, kterým zakončil svoje vystoupení polský architekt Szymon Rozwałka působící i v České republice, aktuálně žijící v Brně. Rozwałka navrhl prodat Dům pánů z Kunštátu a za utržené peníze koupit panelák, který by sloužil k prezentaci moderního umění.

Svoji myšlenku měl Rozwalka promyšlenou i do detailů, například otázku prostor pro rozsáhlejší výstavy by řešil probouráním několika bytů. Architekt dokonce ukázal i koláž, jak by takový panelák vpadal, kdyby na něm bylo umístěno nové neonové logo Domu umění. Jeho prezentaci bohužel neviděl ředitel Domu umění Rostislav Koryčánek, který se z důvodu nemoci nemohl dostavit. Či bohudík?

One thought on “Postřehy z PKN Brno Vol. 2

  1. To je ale naprosto senzační nápad! Bylo by tu spousta místa na výstavy. Tak třeba se nad tím někdo z DU alespoň zamyslí…:)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s