Startuje projekt You Make Art

Na konci února v Praze startuje nový projekt You Make Art. Jedná se o sérii mladými umělci vedených workshopů, které se budou konat v nezávislých pražských galeriích. Jedním z cílů projektu je i upozornit na tyto galerie a ukázat jeden ze způsobů, jakým lze jejich fungování propojit. Začíná se 27. 2. 2010 v A.M. 180, první workshop povede Anežka Hošková, těch dalších se zhostí například Matěj Smetana, Vasil Artamonov, Lenka Kočišová, či Jakub Hošek. Více na www.youmakeart.cz.

TZ: You Make Art

UMakArt: You Make Art je novou platformou pro setkávání se současnými umělci a současným uměním. Tento projekt je realizován skupinou mladých lidí za podpory programu EU Mládež v akci a je také určen lidem ve věku od 15 do 25 let, kteří se mohou do projektu aktivně zapojit. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu k umění a kultuře a motivace k využívání vlastní kreativity.

UMakArt: You Make Art přináší devět workshopů se zajímavými umělci nejmladší generace (Anežka Hošková, Matěj Smetana, Vasil Artamonov, Lenka Kočišová, Jakub Hošek aj.), které se budou konat vždy jednou měsíčně od února do prosince 2010 v alternativních galerijních a výstavních prostorech, kulturních centrech i ve veřejném prostoru v Praze. Jednotlivé workshopy budou reflektovat tvorbu daných umělců, jejich techniky a styly, zdroje inspirace. Interaktivní formou vyzvou účastníky do světa současné umělecké tvorby a zároveň jim umožní prakticky si vyzkoušet rozličné techniky. Workshopy jsou otevřeny všem mladým lidem bez ohledu na jejich zaměření či zkušenosti s uměleckou tvorbou. Všechny workshopy jsou pro účastníky zdarma.

První ze série workshopů UMakArt-u se uskuteční 27. 2. 2010 od 15.00 v nezávislém kulturním prostoru A.M.180 (v prostorách klubu Utopia – Bělehradská 42, Praha 2) a představí tvorbu umělkyně Anežky Hoškové. Anežka svou tvorbu orientuje především na figurální kresbu a malbu, ve které často překračuje hranice reality a přechází do sfér surreálních či snových. Ve svém životě i ve své tvorbě vychází z punkových principů, nechává se inspirovat různými subkulturami a světem alternativní hudby. Není totiž jen výtvarnicí, ale také DJ-kou, která se svým bratrem Jakubem Hoškem tvoří na poli alternativní scény nerozlučnou dvojici Indie Twins. Workshop seznámí účastníky s nezávislou kulturou a DIY (do it yourself) lifestylem, umožní prozkoumat trendy nezávislé hudební scény, a nabídne nový pohled na možnost propojení hudby a vizuálního umění.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s