Černá kostka rulez!

Budova Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě podle vítězného návrhu architektů Kuby a Pilaře by nakonec měla vzniknout. Informoval o tom internetový server idnes.cz.

Před rokem byl projekt představiteli Moravskoslezského kraje zrušen, což vzbudilo vlnu nesouhlasu ze strany odborné veřejnosti i ostravských občanů. Petice, která vznikla na podporu stavby knihovny, dnes čítá 4 000 podpisů. Oficiálním důvodem ke zrušení stavby byla její vysoká cena (1,4 miliardy korun). Po jednání s architekty se nakonec krajští radní v čele s hejtmanem Jaroslavem Palasem dohodli na přepracování projektu a snížení ceny o 100 miliónů Kč. Finance na stavbu knihovny poskytne Moravskoslezský kraj a stát prostřednictvím fondu ISPROFIN.

Podle vítězného soutěžního návrhu Kuby a Pilaře by měla vzniknout také nová budova Západočeské galerie v Plzni. Ostrava si díky tomuto rozhodnutí může připsat pomyslný chybějící bod v klání o Evropské hlavní město kultury 2015, kterého se jako jediná města v ČR společně s Plzní účastní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s