Za Klatovy/Klenovou se stále bojuje

Projevy nesouhlasu s odvoláním bývalého ředitele GKK Marcela Fišera a s děním v galerii pokračují. 14. května proběhl v Plzni happening s názvem Poprava bílého jednorožce, za odbornou obec se jej zúčastnil historik umění Mojmír Horyna. Stále fungují webové stránky www.zagkk.cz a kdo se chce protest podpořit, může na nich podepsat petici, či se na Facebooku přidat ke skupině Nedovolme zlikvidovat Galerii Klatovy/Klenová.

Co na dění v Galerii Klatovy/Klenová vadí?

Rok po odvolání Marcela Fišera z postu ředitele Galerie Klatovy/Klenová se pozice této dosud přední české výstavní instituce neustále zhoršuje. S odvoláním na provedený personální audit, jehož obsah nebyl zveřejněn, byla dána výpověď Marcelu Fišerovi, ústně také dalším kurátorům galerie a části instalační čety, přičemž tyto výpovědi (zatím) nebyly potvrzeny písemně. Bez výběrového řízení byla do GKK přijata „náměstkyně pro odbornou činnost“ Helena Fenclová, kdysi odvolaná z pozice ředitelky plzeňského X Centra (dnes Galerie města Plzně).

Kraj sice na pozici ředitele GKK vypsal postupně tři výběrová řízení, pod různými záminkami ale neakceptoval doporučení odborných komisí. Nakonec z pozice moci, bez výběrového řízení a bez ohledu na nedostatečnou kvalifikaci dosadil na post ředitelky absolventku obchodní akademie Hanu Kristovou.

V loňském roce podepsalo více než 2000 občanů této země petici, v níž odsoudili svévolné jednání Plzeňského kraje. Volení zástupci kraje tuto petici zcela ignorovali a tím dali najevo svůj postoj: názor voličů a odborné veřejnosti je absolutně nezajímá. Situace vypadá absurdně a bezvýchodně a zapáchá odérem socialistické minulosti. Tomu se nesmíme poddávat!

z textu vyzývajícího k účasti na protestním happeningu s názvem „Poprava Bílého jednorožce“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s