TZ: LABORATOŘ no. 50

LABORATOŘ no. 50 / VČG / Pardubice / 19. – 24. 7. 2010

V týdnu od 19. do 24. července 2010 realizuje Východočeská galerie v Pardubicích ve svých prostorách v Domě U Jonáše akci nazvanou LABORATOŘ no. 50.

Jedná se site specific projekt zaměřený na oživování a poznávání prostoru galerie v Domě U Jonáše, hledání přesahů mezi jednotlivými uměleckými žánry, pátrání po souvislostech a vztazích mezi člověkem a prostorem.

Od pondělí až soboty zde bude pracovat skupina lidí pod vedením čtyř umělců různého zaměření: pod vedením režiséra, herce a dramatika Jakuba Folvarčného, výtvarného umělce a scénografa Romana Kudláčka, zpěvačky Ridiny Ahmedové a light designéra Jana Beneše.

Společným cílem všech bude co nejvíce prozkoumat jedinečné genium loci Domu U Jonáše, tento prostor oživit, nechat komunikovat a rozeznít svým hlasem … a to především v sobotu dne 24. července 2010 od 19 hodin v rámci závěrečné performance a závěrečného mini festiválku.

V průběhu týdne je pak nejen pro účastníky laboratoře připraven bohatý program složený z přednášek, diskusí, filmových projekcí či koncertů.