TZ: Příběhy pražských stromů a parků

Příběhy pražských stromů a parků / Trmalova vila / Praha /23. 8. – 10. 9. 2010

Koncem srpna a začátkem září máte příležitost shlédnout výstavu Arniky „Nenechávejte svůj strom bez dohledu… nebo zmizí!“ v Trmalově vile ve Strašnicích. Výstava s podtitulem „příběhy pražských stromů, parků a lidí, kteří je chrání“ zachycuje například Klánovický les, Balabenku, Veleslavín, Jarov nebo Libeňský ostrov, tedy místa, kde se Pražané rozhodli chránit zeleň, která má nebo měla ustoupit zástavbě či jiným komerčním zájmům. Návštěvu výstavy můžete spojit s prohlídkou památkově chráněné vily, která výstavu v uvedeném období hostí.

Dvanáct velkoplošných panelů, umístěných v zahradě Trmalovy vily kombinuje barevné fotografie s popisným textem, obsahujícím autentická vyjádření jednotlivých aktérů. Jedním z hlavních důvodů, proč výstava vznikla, je dlouhodobý úbytek zeleně v hlavním městě, kterého jsme všichni svědky.

*Přijďte se informovat nebo nechat inspirovat odhodláním svých spoluobčanů!*

Centrum pro podporu občanů sdružení Arnika poskytuje jednotlivcům i sdružením podporu v jejich zapojení do rozhodování o životním prostředí. Výstava, jejíž název vychází z kresleného vtipu Vladimíra Jiránka, je součástí kampaně Zachraňme stromy.

K výstavě je vydána také tištěná publikace, v níž jsou popsány všechny příběhy a obsahuje i rozhovory s aktéry jednotlivých příběhů.

Výstava bude v zahradě Trmalovy vily přístupná od 23. srpna do 10. září, a to denně od 10.00 do 18.00 hodin, prohlídky úterý až pátek 12.00, 14.00, 16.00, sobota-neděle 10.00, 12.00, 14.00, 16.00.

K výstavě se koná doprovodný program – přednáška doc. J. Sejáka: Příběhy pražských stromů. Přednáška se bude konat v Trmalově vile dne 24. 8. 2010 v 18.00 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.