TZ: ZÁŘÍ ZLÍN

ZÁŘÍ ZLÍN je doprovodný program trienále PROSTOR Z(I)LIN(A). Jedná se jedinečnou a zároveň poslední kulturní akci odehrávající se uvnitř budovy č. 15 a v prostranství 15. a 14. budovy před kompletní rekonstrukcí na Krajské kulturní a vzdělávací centrum (KKVC). Zároveň jsou elektroakustická performance u kovárny a velkoplošná mappingová projekce na fasádu první produkce svého druhu ve Zlíně. Máte tak možnost zažít zcela jedinečný okamžik kulturního dění.

 

Ve středu 8. 9. 2010 od 20. hodin večer se vám představí zlínské sdružení Opuka se svou elektroakustickou performance 8 (osmička) rozprostřenou v okolí 92. budovy. Jedná se o unikátní koncept, kdy se budou členové Opuky postupně přidávat k rytmu industriálního výrobního prostoru kovárny, která je již naladěna a „hraje“ nonstop. Jednotliví interpreti budou navíc rozmístěni v prostoru tak, že bude zvuk opravdu všude kolem vás. Stroje, lidé a zvuky.

V pátek 10. 9. 2010 od 18. hodin začne výstava Osvit_10 umělců Dušana Tománka a Petra Horáka v I. etáži 15. budovy. Jedná se o dvojprojekci reflektující současné zlínské dění. Od 20. hodin pak začne v okolním prostranství produkce složená z českých a slovenských interpretů audiovizuální scény. Na velkoplošné projekci promítané na fasádu o rozměru 30×25 metrů se tak ve svých vystoupeních vystřídají čeští SHQ, Vava, Vilda Novák a slovenští Bios, Betakaroten a Hallogenerator. Namapování fasády umožňuje v projekci využít jednotlivé architektonické prvky jako okna, sloupy, rohy atd., a tedy pracovat s plochou zcela jinak než na klasickém plátně. Poprvé ve Zlíně a naposledy v areálu jak jej známe dnes.

Neváhejte a přijďte poznat zlínský veřejný prostor z jiného úhlu. Akce se konají za každého počasí a vstup je zdarma. Více informací najdete na www.hucot.cz a www.kgvu.zlin.cz.