TZ: Studenti budou prodávat své práce na VŠUP Shopu

Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové připravili na začátek listopadu akci, na které budou prodávat svoji tvorbu. VŠUP Shop vznikl z aktivity studentů ateliéru Módní tvorby, který dnes vede ceněný módní návrhář Josef Ťapťuch. Minulé ročníky měly komornější ráz a odehrávali se přímo v ateliérech, letos se prodej kvůli velkému zájmu ze strany veřejnosti, přesunul do prostoru galerie VŠUP.

Budoucí hvězdy módního světa budou nabízet své hravé, nevšední a maximálně propracované kreace od 3. do 6. listopadu. Návštěvníci akce dostanou netradiční příležitost koupit si designové šaty přímo od autorů. Prodávat nebudou jen nadcházející návrhářské ikony, ale také úspěšní absolventi školy, kteří se již ve světě módy a designu etablovali. Svůj nadčasový minimalismus představí například Zdeňka Imreczeová, která se v nejnovější kolekci inspirovala psychologickým pojmem ID. Znalce a milovníky inovativní a zároveň funkční módy potěší účast návrhářského dua Radana a Pavel Ivančic, kteří tvoří pod značkou Muset. Laureátka ceny Top Style Designer Eva Brzáková a její E:BE nadchne příznivce osobité a sportovně – elegantní ležérnosti.

VŠUP Shop představí také barvitou nabídku nezvyklých a vizuálně atraktivních šperků a doplňků. Klouboučky na zimu od Adelle Design, pestrá směs vtipných ozdobných bonbónků na tělo od Anny Steinerové ve tvaru gumových medvídků nebo šperky vycházející z organických tvarů z dílny Lucie Houdkové.

K prodeji budou připraveny i výrobky studentů ateliéru skla a keramiky, designu oděvu a obuvi, textilu i grafiky

VŠUP SHOP je skvělá příležitost jak poznat tvorbu mladých a talentovaných designérů, kteří jednou budou určovat styl.

Na koho z absolventů školy na VŠUP vedle studentů narazíte?

Sistersconspiracy, Hana Zárubová, Zuzana Sedmidubská, Jana Kuťková, Mirka Talavašková, Kateřina Řezáčová,  Anna Bartáková a Irena Staňková

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.