TZ: Aleksander Olszewski

Aleksander Olszewski / Altán Klamovka / Praha /26. – 31. 10. 2010

Pražská výstava Aleksandra Olszewského, polského profesora grafického designu a nových médií na Technické univerzitě v Radomu, prezentuje ucelený grafický cyklus. Autor zde citlivě pracuje s novými digitálními technologiemi, zároveň se však opírá i o tradici klasických grafických technik. Cyklus představuje práce na papíře ve velikosti 35 x 100 cm, celkem je v Altánu Klamovka vystaveno kolem 16ti grafik. Výstava prezentuje tvorbu Olszewského posledních let, jejíž dominantou jsou citlivě pojaté monochromní grafické plochy se zásahy jasných kresebných ohraničení, které grafikám dodávají jemnou dynamiku.

Aleksander Olszewský se podílel se na 25ti individuálních a 190ti skupinových výstav: regionálních, národních a mezinárodních (Radom-Polsko, západní Berlin, Česká republika, Chile, Francie, Lotyšsko, Litva, Slovensko, Německo, Maďarsko, USA).

Výstava Olszewského doplňuje pravidelnou mezinárodní virtuální přehlídku grafického designu. Více na http://biennale.augdesign.cz/virtualni-biennale/ucastnici-bienale-participants-of-the-biennale.htm. Letošním tématem je diskriminace a vernisáž výstavy byla v rámci přípravy přehlídky posunuta na úterý 2. 11. 2010 v 18h, kdy také budou vyhlášeny ceny ve dvou kategoriích: profesionálů a studentů.