TZ: Instalace#1 – první výstava nového programu galerie Zlatá lilie

Instalace č. 1 / Galerie Zlatá lilie – Gambit PHOTO / Praha / 25. 11. 2010 – 20. 1. 2011

Nadace českého výtvarného umění (NČVU) představuje nový program galerie Zlatá lilie na Malém náměstí v Praze. Dřívější zaměření na nesourodou všehochuť výtvarných artefaktů – od obrazů přes kresbu, grafiku, interiérovou plastiku po keramiku, dřevěné objekty a hračky – nyní střídá nová koncepce, orientující se především na českou i světovou fotografii a design.

Partnerem NČVU pro první rok nového provozu galerie je GambitPHOTO. Program je rozdělen na 10 autorských výstav – one man show – doplněný výstavami skupinovými. Každá výstava potrvá cca 1 měsíc a v jejím průběhu budou pořádány komentované prohlídky, autogramiády a diskusní setkání s autory. S cílem prezentovat širokému publiku co nejobsáhlejší informaci o aktuálním dění v oblasti fotografie bude představena též nakladatelská činnost specializovaných vydavatelství – například KANT a TORST, pedagogická činnost odborných škol a podobně.

Prvou výstavou je skupinová INSTALACE #1, která nabízí díla nejprestižnějších autorů střední generace – Ivana Pinkavy, Tona Stana, Jiřího Davida, Gabiny, Pavla Baňky, Dušana Šimánka, Jiřího Stacha – i ukázky z tvorby nastupující generace, zastoupené Terezou Vlčkovou, Michaelem Šebou a Barborou a Radimem Žůrkovými. Zvláštní místo zaujímají ukázky z tvorby Václava Chocholy.

Se zahájením nového provozu galerie startují též nové webové stránky www.galeriezlatalilie.cz