TZ: Artyčok.TV – Art Fair

Dne 2. 12. 2010 od 10:00-23:00 se uskuteční v MeetFactory Gallery v Praze při příležitosti 5 let existence Artyčok.TV a 1000 zveřejněných příspěvků Art Fair.

Artyčok.TV – Art Fair v koprodukci s pražskou MeetFactory poprvé představí veřejnosti jinak než virtuálně, díla umělců zařazených v databázi Artlist domény Artyčok.TV.

Artyčok.TV – Art Fair netradiční formou zprostředkovává přímou komunikaci mezi zájemci umění a autory. V prostoru světových veletrhů se jedná o jedinečný pilotní model alternativní distribuce umění.

„Nyní je na Art Fair registrováno přes 100 umělců. Mezi účastníky je např. Miloš Šejn, David Černý, Igor Korpaczewski, Josef Bolf, Alena Kotzmannová, Petr Lysáček, Martin Zet, Roman Franta, Milan Kozelka, Aleksandra Vajd, Hynek Alt a celá řada umělců z Čech a Slovenska,“ zmínili kurátoři Art Fairu Dušan Zahoranský a Janek Rous.

V MeetFactory Gallery si mohou návštěvníci a milovníci umění v rámci Artyčok.TV – Art Fair zakoupit díla autorů a autorek prezentovaných v rámci archivu Artyčok.TV. Současně je připraven doprovodný program performativních umělců Milana Kozelky, tria Puškin/Talacko/Chochola, Davida Helána, Davida Hřivňackého a přednáška s prezentací současného umění na Taiwanu Juliany Höschlové.

Artyčok.TV – Art Fair podporuje prostor pro vytváření sítí na národní i mezinárodní úrovni, sdružuje sběratele, kurátory, umělce a galerie z celé Evropy.