TZ: Křehká setkání

Křehká setkání / KGVU / Zlín / 7. 12. 2010 – 30. 1. 2011

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně spolu s Galerií M. A. Bazovského v Trenčíně připravila výstavu Křehká setkání /Krehké stretnutia. Jde se o prezentaci sklářských škol ve Valašském Meziříčí a Lednickém Rovnem. Expozici doplní dvě autorské minivýstavy absolventů sklářských škol Josefa Divína a Patrika Illa. Představují mladé, ale již etablované umělce na „sklářské scéně“. Zároveň jejich práce mohou být dokladem, že umění skla je ve své jedinečnosti nedělitelnou součástí výtvarného umění.

Samotní studenti sklářských škol získali jedinečnou možnost reagovat na aktuální podměty ve „skleněném médiu“ a představit svoji tvorbu české a slovenské veřejnosti. Studentům byla umožněna volná interpretace biomorfních a přírodních témat v kontextu ochrany a udržitelnosti krajiny a života okolo nás.

Jedná se také o společný projekt všech institucí (Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, Galerie M. A. Bazovského v Trenčíně, Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí a Střední odborné školy sklářské v Lednickém Rovnem) při příležitosti 10. výročí působení Euroregionu Bílé-Biele Karpaty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.