TZ: Jaroslav Róna

Jaroslav Róna / GVUO: Dům umění / Ostrava /15. 12. – 6. 3. 2011

Dům umění v Ostravě až do 6. března zve k návštěvě rozsáhlé výstavy respektovaného malíře, sochaře a pedagoga pražské AVU Jaroslava Róny, spoluzakladatele skupiny Tvrdohlaví.

Jaroslav Róna se do Ostravy se samostatnou výstavou vrací po čtrnácti letech. Reprezentativní prostory Domu umění zaplnil dvaceti obrazy a jedenácti plastikami, část z nich je vystavena vůbec poprvé.

Veřejnosti se tak nabízí jedinečná příležitost vidět na jednom místě výběr Rónovy aktuální tvorby, včetně děl ze soukromých sbírek. „V Ostravě představuji mou práci z posledních sedmi let, jedinou výjimkou je obraz Náklaďák s bombama z roku 1998, který považuji za natolik zásadní, že jsem jej nechtěl opominout. Žádný jiný jednotící tematický prvek výstava nemá. Všechny moje obrazy totiž mají podobnou atmosféru, jen zpracovávám různé myšlenkové náměty, takže sjednocujícím prvkem je už samotný fakt, že jsem je dělal já…,“ říká Jaroslav Róna.

Souběžně s výstavou Jaroslav Róna představil svou první reprezentativní monografii – Róna. Rozměry, rozsahem a především obsahovým záběrem a kvalitou zpracování mimořádnou publikaci vydalo nakladatelství Gallery s přispěním Galerie výtvarného umění v Ostravě. Návštěvníci výstavy v Domě umění si ji mohou zakoupit za exkluzivní cenu 800 Kč (doporučená prodejní cena je 1 315 Kč).

 

One thought on “TZ: Jaroslav Róna

  1. Pingback: Hlasujte pro Osobnost roku «

Komentáře nejsou povoleny.