Transmediale.11 & CTM = Berlín

Transmediale.11 & CTM /Berlín / www. transmediale.de / 31. 1. –  6. 2. 2001

Kde jinde než v centru Berlína by měly být představeny nejnovější proudy elektronické hudby a nových médií? Zvláště jedná-li se o festival Club Transmediale (CTM). Tento neotřelý hudební svátek si již tradičně drží pověst akce s progresivní a nesmlouvavou hudební dramaturgií. Neopomíjí představit mnohá experimentální zákoutí nejen elektronické produkce. Dvanáctý ročník se letos uskuteční ve dnech 31. ledna až 6. února jakožto součást rozsáhlejšího festivalu digitální kultury Transmediale.

Letošní ročník „festivalu dobrodružné hudby a spřízněných umění“ nese téma „životní paradigma“ ,v rámci kterého si klade otázku, čím je určována kvalita lidského života ve světě hudby, médií a pop-kultury. Kromě zavedeného klubu Maria Am Ostbanhof budou koncerty probíhat také v prostorách Festsaal Kreuberh či HAU. Účastníci se mohou těšit především na Monolake, Kode9, Raime nebo Zip. Dále mohou spatřit komornější vystoupení experimentálního pianisty Hauschka či londýnský grime Terror Danjaha.

Kromě CTM nabídne festival různorodé výstavy, konference a workshopy zabývající se vědeckými či kulturními problémy v rámci aktuálního tématu. Vizuální stránka nebude nikterak upozaďována. Záběr současné filmové a video-artové tvorby bude široký. O kvalitě filmové sekce svědčí fakt, že festivalový výběr transmediale bývá každý rok předváděn po celém světě. V neposlední řadě budou návštěvníci svědky řady uměleckých performancí mnoha uměleckých druhů s akcentem na experimentálnost tvůrčích přístupů.

Club Transmediale si získal v Evropě přední postavení a bylo by rozhodně chybou nechat si ho ujít.

Tomáš Hlaváček

www. transmediale.de

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s