GASK už má nového ředitele. Možná.

Středočeský kraj včera (17. 1.) oznámil složení výběrové komise rozhodující o novém řediteli GASKu (zde). „Chceme, aby výběrové řízení proběhlo co nejvíce transparentně, a proto na rozdíl od průběhu výběrového řízení na ředitele Národní galerie netajíme složení výběrové komise,“ cituje tisková zpráva hejtmana Davida Ratha, kterému zjevně uniklo, že složení komise loni netajilo ani Ministerstvo kultury (zde). Tisková zpráva dále uvádí, že komise se sejde 18. 1. v 11:00 hodin. O novém řediteli je tedy v tuto chvíli již možná rozhodnuto. Oslovili jsme několik členů komise, odmítli se však k tématu vyjadřovat, neboť jsou vázáni mlčenlivostí. Problémem je zjistit dokonce jen to, kdy vlastně bylo výběrové řízení vypsáno.

Na stránkách kraje lze krom výše citované tiskové zprávy najít již jen tiskové prohlášení z 13. prosince (zde), ve kterém se praví, že výběrové řízení bude vypsáno „v nejbližších dnech“. Kdy se tak stalo, jaké bylo zadání a jaké termíny odevzdání projektů, tiskový odbor nezveřejnil. Žádné relevantní materiály není možné najít ani v sekci Uřední deska – Volná pracovní místa / Výběrová řízení. Přes google se lze dostat na již zneplatněný dokument Oznámení o vyhlášení výběrového řízení (zde). Na stránkách kraje je tento materiál dohledatelný pouze podle jednacího čísla, ani pak jej však není možné otevřít (zde). Dozvíme se z něj nicméně aspoň termín zveřejnění: 21. prosince až 11. ledna.

Představa transparentního výběrového řízení podle Davida Ratha tedy vypadá tak, že konkurz vyhlásím 3 dny před Vánoci, nikomu o něm neřeknu, a na přípravu projektu dám uchazečům pouhé 3 týdny. Tipnul bych si však, že ten správný kandidát se přesto jistě přihlásil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.