TZ: Týden výtvarné kultury 2

TÝDEN VÝTVARNÉ KULTURY 2 / Umění, veřejnost a politika? / Týden dialogů s výtvarným uměním v Brně / 7. – 13. 3. 2011

Koordinátor: Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

Partneři: Dům umění města Brna, Moravská galerie v Brně, Muzeum města Brna

Muzea, galerie, vysoké školy a další instituce se z podnětu Masarykovy univerzity spojily a v Týdnu výtvarné kultury společně nabízejí diskuse, přednášky i další programy. A těší se na Vaši návštěvu!

„Umělci se svými díly často vyslovují k závažným otázkám a formulují výrazné společenské, ba i politické podněty. Ne vždy dokážeme jejich díla dostatečně pozorně vnímat – je tedy třeba mezi obrazy a sochy vstoupit a pokoušet se o porozumění. Týden výtvarné kultury se snaží upozornit na mimořádně rozsáhlou a hodnotnou nabídku výtvarného života v Brně. Je příležitostí vyslechnout odborný výklad na výstavě, diskutovat před obrazy nebo se setkat s vystavujícími umělci či aktivně prožít některou z tvůrčích dílen.“ (Radek Horáček)

Týden výtvarné kultury je připomenutím odkazu profesora Igora Zhoře, významného popularizátora současného umění (9. 3. 1925 – 28. 11. 1997)

Jaké programy Vás například čekají?

– Get Inside! – tvůrčí dílna v divadle Reduta v pondělí 7.3. od 14 hodin

– vernisáž skupiny Měkkohlaví v Domě pánů z Kunštátu v úterý 8.3. v 18.00

– vernisáž výstavy Lukáše Rittsteina a beseda s umělcem v novém výstavním prostoru MU na lékařské fakultě ve čtvrtek 10. 3. v 17 hodin

– KRASOHRAD – workshopy na Špilberku v úterý 8. 3. a ve čtvrtek 9.3.

– beseda s Jiřím Davidem o veřejné roli umělce v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v pátek 11. 3. v 18.00

– mezinárodní workshop o galerijním vzdělávání v Domě umění v pátek

a v sobotu 11. a 12. března

– výklad ředitele Moravské galerie Marka Pokorného na výstavě Kamila Lhotáka Uměleckoprůmyslovém muzeu MG v neděli 13. 3. v 16 hodin

Zúčastněné instituce: Dům umění města Brna, Moravská galerie v Brně, Brněnské kulturní centrum, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum, Galerie ARS, Galerie Aspekt, Wannieck Gallery, Galerie Aula FaVU VUT, Galerie Černá linka Pedagogické fakulty MU, Divadlo Reduta, Galerie Katakomby aj.

Akci podpořili: Masarykova univerzita z projektu ROKREA MUNI / A / 1019 / 2010, Statutární město Brno

Podrobný program na www.tvk-brno.cz