TZ: Elisabeth Grübl a Michal Škoda

Elisabeth Grübl a Michal Škoda / About / Galerie Rakouského kulturního fóra / Praha / 24. 3. – 19. 5. 2011

Ve čtvrtek 24. března 2011 se od 18 hodin koná v Galerii Rakouského kulturního fóra v Praze vernisáž výstavy About. Svá díla na ní představí Elisabeth Grübl a Michal Škoda.

Elisabeth Grübel je rakouská umělkyně, absolventka vídeňské Akademie výtvarných umění v ateliéru Bruno Gironcoliho. Reprezentuje střední generaci současné rakouské umělecké scény a její tvorba je charakteristická intervencemi do prostoru a narušováním jeho vnitřních a vnějších hranic. Pracuje se zvukem, instalací, skulpturou a objekty. Vystavovala ve vídeňské Secession, Künstlerhausu, v galeriích v Innsbrucku, Grazu, Helsinkách, Bregenzi, Domě umění v Českých Budějovicích, Galerii současného umění v Bratislavě a jinde.

Michal Škoda je významným reprezentantem současné české scény, jehož charakteristickým konceptem je práce na rozhraní mezi architekturou, sochou, objektem a plošnou realizací. V Passově mu byla udělena cena Mladé umění. Vystavoval mimo jiné v Japonsku, Belgii, Holandsku nebo Anglii. Jeho tvorba je v současné době jednou z významných aktualizací evropské avantgardní tradice. Vedle umělecké práce je známý jako kurátor Domu umění v Českých Budějovicích, který je vysoce oceňovaný jako internacionální fórum současného umění. Do českého prostředí uvedl řadu významných rakouských umělců.

Výstava About potrvá do 19. května 2011 a otevřena bude vždy od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin.

Kurátorem výstavy je Dr. Jiří Ševčík.