TZ: ON THE ROAD

Massima Arduini / Chiara Mu / Christian Costa / Alice Schivardi / Chiara Tommasi / ON THE ROAD / Umakart / Brno / 24. 3. – 18. 4. 2011

ON THE ROAD

…když se cestuje i s fantazií, všechno se může stát!

 

Vystavující: Massimo Arduini, Christian Costa, Chiara Mu, Alice Schivardi, Chiara Tommasi

Kurátorka: Susanna Horvatovičová

Vernisáž: 24. 03. 2011 od 19:00

Výstava italských videí potrvá do 18. 04. 2011

Galerie Umakart, Lidická 40, Brno

http://umakart.org/

 

Výstava ON THE ROAD představuje nejen pět italských videí, ale i nosnou ideu kurátorky, Susanny Horvatovičové, která hledá cestu, kam se může umělec dostat s fantazií. Projekt „na cestě“ mapuje místa v čase a prostoru, místa známá i méně známá, ulice vlastního města nebo mysli.

 

Video Massima Arduini transformuje cestu do Mondrianova abstraktního obrazu, kde dva tanečníci kreslí a zároveň smazávají stopy svých kroků.

Umělkyně Chiara Mu, se ve svém videu plíží v antických ulicích města Říma, dotýká se smyslně soch, které až s intimností olizuje. Vše sleduje haptickou cestou, kde ukazuje svůj osobní vztah k městu kde žije.

Christian Costa se s kritickým pohledem dívá na sociální realitu a protiklady svého města Neapol, které zaznamenává cyklem krátkých videí.

Alice Schivardi se vydává zpět v čase. Pomocí jednominutového videa dokumentuje s ironickým pohledem vzpomínky a reakce své babičky na nedávný příchod Američanů do Itálie.

Chiara Tommasi se pouští do provokativního zkoumání planety Venuše. Cesta se stane obrazem a metaforou imaginativního výletu a ponořením do osobní slasti.

VIDEA:

Massimo Arduini, Tangos, 12 min., Řím 2010

Christian Costa, Neapolis Est #002 – Port, 2 min., z cyklu 12 videa, Neapol 2010

Chiara Mu, History is Mine!, 6´31 min, Řím 2006

Alice Schivardi, Come gli Americani.. / As Americans.., 1 min., Itálie 2008

Chiara Tommasi, European Venus Express, 5 min., Řím 2008