TZ: UMakArt

UMakArt: You Make Art International / Workshop s Kalem Spelletichem / Meetfactory / Praha / 9. 4. 2011 od 16h

UMakArt: You Make Art International

představuje

Workshop s Kalem Spelletichem v Meetfactory

Projekt UMakArt: You Make Art v dubnu zahájí novou sérii workshopů. Po pilotním ročníku, který představil současné české umělce v rámci akcí konaných v alternativních galeriích a prostorách v Praze se ročník 2011 zaměřuje na mezinárodní uměleckou scénu. První ze série workshopů platformy UMakArt International se bude konat 9.4.2011 od 16 hodin v prostorách Meetfactory, mezinárodního centra pro současné umění (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5). Přítomným umělcem bude Američan Kal Spelletich, který je v současné době v Praze na rezidenčním pobytu. Účastníci budou mít možnost nahlédnout do Kalova ateliéru a nechat se provést aktuální výstavou. Součástí odpoledne bude prezentace uměleckých projektů tohoto autora, otevřená diskuze o současné americké umělecké scéně v porovnání s českou a závěrečná interaktivní část.

Kal Spelletich vytváří interaktivní objekty, roboty či různé bizarní vynálezy z nalezených předmětů jako jsou počítačové součástky, staré pneumatiky nebo těžké kovy. Stal se součástí vlny tzv. machine art, později do svých objektů začal přidávat pyrotechniku a práci s ohněm. Další práce experimentují s metodou „biofeedback“, kdy dílo odpovídá na emocionální reakci diváka. Kalovy výtvory jsou pro diváka často ohrožující a šokující. „Americká kultura a společnost se stává stále více pasivní a bezrizikovou. Používám technologii, abych lidem umožnil znovuobjevit intenzivní, reálnou zkušenost. Strach ze smrti přináší proměny ve společnosti.“ Přijďte se s Kalem osobně setkat, diskutovat s ním a nechte se vtáhnout do jeho provokující, mechanicko-emocionální hry!

UMakArt: You Make Art je platformou pro setkávání se současnými umělci a současným uměním. Vytváří celoroční program sestavený z workshopů, happeningů a performance, návštěv ateliérů, alternativních galerií a dalších zajímavých míst. Projekt je realizován skupinou mladých lidí a je primárně určen lidem ve věku od 18 do 30 let, bez ohledu na jejich zaměření či zkušenosti s uměleckou tvorbou. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu k umění a kultuře a motivace k aktivnímu využívání vlastní kreativity.

Všechny akce jsou pro účastníky zdarma.

Projekt UMakArt byl v roce 2011 podpořen Magistrátem hlavního města Prahy.

Více informací na

http://www.youmakeart.cz

produkce@youmakeart.cz

http://www.meetfactory.cz

http://kaltek.wordpress.com/