TZ: galería parásito/… Luis Camnitzer

galería parásito/… Luis Camnitzer / tranzitdisplay / Praha / od 11. 4. 2011

tranzitdisplay a galería parásito/…

Vás srdečně zve

na vernisáž výstavy

GALERÍA PARÁSITO/… LUIS CAMNITZER

v pondělí 11.4. 18:00

kurátorka: Silvina Arismendi galería parásito/ …

galería parásito/…, ve spolupráci s prostorem tranzitdisplay, s potěšením uvádí první samostatnou výstavu uruguayského konceptuálního umělce Luise Camnitzera v České republice. Výstava zahrnuje široké spektrum prací z Camnitzerovy tvorby posledních desetiletí.

Luis Camnitzer(*1937) je významný vizuální umělec a teoretik, klíčová postava konceptualismu newyorské scény, autor knih o koncept. umění Latinské Ameriky a dalších.

Výstava v prostoru tranzitdisplay kombinuje některá z jeho nejčastějších témat: politiku, identitu, kritiku institucí a schopnost prožívat skutečnost prostřednictvím jazyka.

galería parásito/… byla uruguayskou umělkyní Silvinou Arismendi založena v říjnu 2007 v České republice. Jejím posláním je vytváření platformy pro kulturní výměnu a networking mezi Latinskou Amerikou a východní Evropou.

S cílem překonat obtíže, a to především finančního rázu, související s provozováním vlastního fyzického prostoru, funguje galería parásito/… v úzké spolupráci s ostatními galeriemi a institucemi. To, že galería parásito/… postrádá vlastní prostor, jí propůjčuje mobilitu a možnost proměňovat se v závislosti na místě, kde je právě hostem.

http://www.galeriaparasito.com

info@galeriaparasito.com

tranzitdisplay

otevírací doba út-ne 12:00 – 18:00

Dittrichova 9/337, Praha 2

http://www.tranzitdisplay.cz info@tranzitdisplay.cz

hlavní partner ERSTE Foundation

podpora Česká spořitelna a.s., Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, MČ Praha 2

mediální partner A2 kulturní čtrnáctideník, Rádio 1