TZ: ArtBuffé

ArtBuffé / Moving Station, nádraží Jižní předměstí / Plzeň / 17. – 30. 4. 2011

Nový festival současného výtvarného umění v Plzni ArtBuffé.

Koná se od 17. do 30. 4. 2011 v prostorách nádraží Jižního předměstí v Plzni (v budově tzv. Moving Station), organizačně jej zaštiťuje občanské sdružení Johan.

„Už dlouho nám v Plzni chybí možnost setkání, vzájemné konfrontace a diskuse umělců a příznivců výtvarného v regionu neexistuje“, vysvětluje důvod vzniku této akce plzeňská výtvarnice Barbora Motlová. Letos festival nabídne tematickou výstavu „Správný tramp nebyl nikdy v lese“ a bohatý doprovodný program ve formě výtvarných workshopů, interaktivních prohlídek, prezentací téma les a zálesáctví, aukce, módní přehlídky, prodeje designových výrobků atp. „Hlavním heslem festivalu ArtBuffé je spolupráce. V letošním roce se vzájemně podpoříme zejména s filmovým festivalem Finále. Spolupráci však navazujeme i s řadou uměleckých škol a galerií v západočeském kraji. Oslovujeme firmy, sběratele a podporovatele umění, kurátory atp.

V budoucnu chceme tuto spolupráci prohlubovat a propojovat kulturní a vzdělávací aktivity s podnikatelskými zájmy regionálních firem“, doplňuje Helena Dienstbierová Šimicová za organizátory projektu.

Program

http://www.johancentrum.cz

http://www.artbuffe.cz