TZ: Fřesh Fľesh – výzva pro umělce

Hranice / Fřesh Fľesh / areál Zbrojovka / Brno / 4. 6. 2011  

Projekt Fřesh Fľesh – multimediální platforma pro cz/sk maso vyhlašuje dramaturgický výběr pro svou v pořadí již 12. showcase. Akce, která dlouhodobě představuje to nejčerstvější na české a slovenské současné umělecké scéně se tentokráte stěhuje do Brna do industriálních prostor Zbrojovky. Jejím tématem byla zvolena HRANICE.

Projekt Fřesh Fľesh vznikl v roce 2008 za účelem prezentace a podpory mobility a konkurenceschopnosti českého živého umění s akcentem na začínající umělce a kulturní organizátory. Tým Fřesh Fľesh si na základě toho vytknul dva základní cíle, díky kterým by měl přispět ke zlepšení česko-slovenské umělecké scény. Prvním z nich je prezentace českých a slovenských mladých umělců na území Čech a Slovenska. Druhým z nich je pak zavedení uměleckého networkingu do praxe kulturních organizátorů v Čechách a na Slovensku tak jak je tomu zvykem v západní Evropě.

Eventy neboli pravidelné přehlídky mladého umění (showcase) konané pravidelně v intervalech tří měsíců. Na každé přehlídce dostávají mladí a začínající umělci k dispozici půlhodinový blok, ve kterém se můžou jakkoli performativně prezentovat. Visuálním umělcům pak nabízíme během večera k dispozici výstavní a promítací plochy. Každý z vystupujících dostává od Fřesh Fľesh týmu produkční a materiální podporu. Žádný z vystupujících neuplatňuje nárok na honorář. Fřesh Fľesh asistuje vystupujícím i po dramaturgické stránce.

Tým Fřesh Fľesh zároveň individuálně vyhledává české a slovenské producenty, promotéry a osobnosti kulturní scény a zve je coby hosty na své večery. Dává tak vystupujícím možnost posunout se blíže profesionálnímu oboru.

Uzávěrka přihlášek je 28. dubna 2011, přihlášky zasílejte na email produkce@freshflesh.cz

Koncept večera:

Divadelní blok (60 min)

Jako jediný z bloků, má divadlo časový prostor celou hodinu. Umožňuje nám tak prezentovat již připravené autorská představení. Dramaturgové Fřesh Fľesh ale dají přednost představení či performance zpracované na téma akce a pojaté site-specificky. Do divadelního bloku se mohou přihlásit všechna díla a představení, která spadají do oboru performing arts – tedy tanec, divadlo, pohybové umění, performance a další.

Filmový blok (30 min)

Zaměřujeme se v první řadě na tvorbu, která vzniká mimo umělecké školy, ovšem nebráníme se pracím studentů filmových či jiných škol. Dramaturgická skupina ale preferuje díla, která nevznikla coby školní cvičení ale vlastní tvorbu. Ve filmovém bloku prezentujeme jak klasické počiny tak videoart.

Hudební blok (45 min)

Prezentace živé hudební produkce, jak ambientní, tak kytarové či elektroniky, nebráníme se propojení s visualizacemi či performance. Dramaturgové budou brát zřetel právě na performativní povahu vystoupení.

?performance? (30 min)

Poslední blok před půlnocí je vyhrazen těžko zařaditelným médiím a oborům, dáváme tak prostor pro mezioborovou tvorbu, ideálně pracující s prostorem a diváky.

Co bylo třebas minule?

Mrkněte sem: http://vimeo.com/8151725

Vernisáž

Visuální umění, malba, kresba, visualizace, platiky či instalace. Jsme otevřeni všemu, na každé akci dáváme prostor zhruba desíti vystavujícím. Snažíme se v každém městě kde se naše showcase koná spolupracovat s lokálními galeriemi.

Fashion show (20 min)

Chceme vidět vaše kousky na mole. A hudbu. A světla. Ať je to show!

Fashion/design shop (celý večer)

V rámci kreativních oborů nabízíme i možnost uplatnění i mladým návrhářům a designérům. Na akci, kterou navštěvuje od 200 do 400 návštěvníků mohou prodávat své produkty s provizí symbolických 5% pořadateli. Jejich prodej bude samozřejmě zařazen do scénografie večera.

Jeden z nejdůležitějších prvků formátu projektů jako je Fřesh Fľesh. Zpravidla konáme akce v syrových prostorech, které vyzývají k naprostému přetvoření a vytvoření atmosféry. Dramaturgie dává veliký důraz na korespondenci s tématem akce.

Afterparty cca 24:00

Na afterparty se představují noví a čerství Djs z Čech a Slovenska – tady začíná ten opravdový meeting point, když všichni shodí kostýmy, sundají kytary, vypnou projektory a začnou spolu vytvářet nové projekty…

Kritéria dramaturgického výběru

1) Jste čerství? Prezentujeme:

– ty, kteří začínají

– ty, kteří chtějí být vidět a získat ohlasy od publika

– ty, kteří mají zájem se rozvíjet nejenom profesně ale mezioborově

2) Máte perspektivu? Nevadí že vás ostatní nechápu, my chceme vidět, že to myslíte vážně

3) Působíte na území České nebo Slovenské republiky

4) Neprezentujeme homofobní, xenofobní, rasisitické či jinak osobní svobody a názory jednotlivců omezující díla či autory

Podmínky přihlášky a prezentace na showcase

1) Do dramaturgického výběru budou přijaty pouze úplné přihlášky dodané do lhůty uzávěrky

2) Dramaturgický výběr se řídí vlastní koncepcí, která je jen zčásti veřejná. Na možnost

vystupovat na showcase nevzniká žádný právní nárok

3) Fřesh Fľesh hradí vystupujícím symbolický honorář 1,- koruny. Pořadatel se zavazuje, že uhradí vystavujícíma vystupujícím všechny relevantní cestovní, materiálové a produkční náklady.

4) Fřesh Fľesh zajišťuje kompletní produkční a technické zázemí, propagaci vystupujících a vystupujících a mediální servis.

5) Fřesh Fľesh nenese odpovědnost za vystoupení či bezpečnost vystavených děl a jejich poškození třetí osobou. Organizátoři zajišťují na akci pořadatelskou službu.

6) Fřesh Fľesh nijak nezastupuje či není jednatelem, bookingem ani labelem vystupujících či vystavujících.


One thought on “TZ: Fřesh Fľesh – výzva pro umělce

  1. Pingback: Lifeblog Blog o všem možném i nemožném s všeobecným pohledem na svět.. ®

Komentáře nejsou povoleny.