TZ: Vzpomínky na místa, kde jsem nebyla / Týdenní letní výtvarná dílna s Pavlou Sceránkovou

Vzpomínky na místa, kde jsem nebyla / Týdenní letní výtvarná dílna s Pavlou Sceránkovou / Národní galerie v Praze / Plasy / 9. – 16. 7. 2011 

Vzpomínky na místa, kde jsem nebyla.

Týdenní letní výtvarná dílna pod vedením umělkyně Pavly Sceránkové

9. července – 16. července 2011, Plasy

Lektorské oddělení Sbírky umění 19. století Národní galerie v Praze pořádá letos dílnu zaměřenou na práci se sochou, objektem a prostorem v prostředí barokního kláštera Plasy a jeho okolí.

Dílna se bude odehrávat od 9. do 16. července 2011. Účastníci si vyzkouší kromě tradičních výtvarných technik, jako je kresba nebo socha, taky tvorbu objektu, instalace či site-specific projektu. K dispozici budou mít pracovní nástroje, materiál (dřevo, papír, kov, plast) a odborné vedení současné slovenské umělkyně Pavla Sceránkové.

Každý den dílny bude mít své téma, jako např. já-místo, já-socha, vodní sny a vnitřní obraz. Na konci dílny proběhne prezentace pro veřejnost. Součástí programu dílny budou večerní přednášky otevřené široké veřejnosti.

Ve stejnou dobu bude v plaském klášteře probíhat taneční a pohybová dílna pořádaná plzeňským občanským sdružením JOHAN o. s. Dílnu povede zahraniční tanečník – lektor a doprovodí ji, stejně jako loňskou dílnu, několik večerních představení pro veřejnost.

Na podzim 2011 pak proběhne prezentace obou dílen v Národní galerii v Praze, v klášteře sv. Jiří na Pražském hradě.

Zaujala Vás naše pozvánka a chtěli byste se některé dílny zúčastnit či se dozvědět více?

Kontaktujte nás! Pro výtvarnou dílnu Vzpomínky na místa, kde jsem nebyla na emailu vzdelavani@ngprague.cz nebo na tel.: 224 301 003. Pro taneční dílnu na emailu info@johancentrum.cz či na tel.: 775 131 309.

Cena za účast na jedné dílně je max. 6 500 Kč. Cena bude upřesněna v polovině května 2011. V ceně je zahrnuto ubytování a polopenze v penzionu Rudolf II., odborné vedení, část výtvarného materiálu, večerní přednášky a vstupné na divadelní představení pořádaná v rámci dílen.

Dílnu připravuje Lektorské oddělení Sbírky umění 19. století Národní galerie v Praze ve spolupráci s občanskými sdruženími navíc o.s. a JOHAN o.s. Za podporu děkujeme městu Plasy.