Besedy s galeristy

Besedy s galeristy / Chemistry Gallery, Sotheby’s, Prinz Prager Gallery / GHMP / květen – červen 2011 

BESEDY S GALERISTY

Galerie hlavního města Prahy Vám v rámci programu Besedy s galeristy nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si zákulisí zajímavých galerií a seznámit se významnými osobnostmi české kultury.

Tentokrát Vás zveme na prohlídku Chemistry Gallery, kde se uskuteční také vernisáž výstavy hyperrealismu Zdeňka Trse a Jana Uldrycha, a Prinz Prager Gallery, kde budou v té době vystavovat Anežka a Jakub Hoškovi. Unikátní událostí bude také návštěva předaukční výstavy české pobočky slavného domu Sotheby’s a setkání s jejím ředitelem Filipem Marcem. Následně se uskuteční přednáška Vojtěcha Lahody (s tématem Rodinná sbírka Hascoe a Emil Filla) a Karla Srpa ( dílo Františka Kupky).

Beseda a vernisáž v Chemistry Gallery – čt 12. 5. v 18.00

U Lužického semináře 11, Praha 1
http://www.thechemistry.cz

The Chemistry Gallery, založená v roce 2008, je jedinečným flexibilním prostředím, které umožňuje pořádání samostatných výstav, aukcí, firemních prezentací, workshopů, umělecky zaměřených projektů a hostování kurátorů. Je prostorem určeným pro seriózní komerční prezentaci děl současných mladých umělců jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Cílem galerie je přispět k vzájemnému porozumění a interakci mezi světem umění a veřejností
a vyvolat tak zájem o moderní umění a nové umělecké trendy.

V 18.00 galerií zájemce provede Petr Hájek, v 19.00 jsou všichni zváni na vernisáž výstavy hyperrealismu dvou mladých absolventů Akademie výtvarných umění v Praze roku 2010, Zdeňka Trse a Jana Uldrycha (studenti ateliéru realistické malby pod vedením Zdeňka Berana). Výstavu zahájí kurátor Pavel Kappel.

Předaukční výstava a přednáška Vojtěcha Lahody a Karla Srpa – Sotheby’s – 24. 5. v 18.30

Inter-Continental, Praha 1, Pařížská 30
http://www.sothebys.com

Předaukční pražská výstava se koná ve dnech 23. až 26. května v hotelu Intercontinental. Podle ředitele českého zastoupení Sotheby’s Filipa Marca na ní bude k vidění na čtyřicet nejlepších položek celé sbírky, mimo jiné 5 obrazů Františka Kupky, dvě díla Josefa Čapka a několik pláten Emila Filly. Sotheby’s je celosvětově nejstarší a největší mezinárodní firma pořádající aukce výtvarného umění. Jeho předchůdce, Baker’s, byla založena v Londýně 11. března
1744. Společnost má po světě rozmístěno více než 100 poboček spolu s nejrozsáhlejší a nejrozmanitější sítí aukčních síní. V současnosti se obrat firmy pohybuje okolo tří miliard amerických dolarů.

Beseda v Prinz Prager Gallery – st 8. 6. v 18.00

Osadní 35, Praha 7
http://www.prinzprager.com

Prinz Prager Gallery byla založena v roce 2008 s cílem prezentovat kvalitní současné umění na profesionální bázi. Základ fungování spočívá na spolupráci s vybranými umělci (J.G. Dokoupil, Laďa Gažiová, Petr Pastrňák, Petr Písařík, Zbyněk Sedlecký, Antonín Střížek, Evžen Šimera, Jakub Špaňhel a další), které galerie představuje prostřednictvím samostatných i skupinových výstav, stejně jako účastí na veletrzích umění. Prinz Prager Gallery sídlí v areálu M FACTORY (v minulosti tovární komplex na výrobu šunky), který je mimo jiné zázemím i několika designových studií. Pýchou areálu je velkolepý ateliér světově proslulého umělce českého původu, Jiřího Georga Dokoupila, se kterým galerie Prinz Prager v České republice exkluzivně spolupracuje.

Jakub Hošek a jeho sestra Anežka už delší dobu působí jako iniciátoři hudebních a výtvarných aktivit na pražské a brněnské umělecké scéně. V roce 2002 dali dohromady projekt Indie Twins, v rámci kterého fungují jako kurátoři a DJs. S tímto jejich působením souvisí také prostor A.M 180, kombinující funkci obchodu s alternativní hudbou a příslušenstvím s galerií a filmovým klubem. Jakub Hošek absolvoval malířskou školu Vladimíra Skrepla na AVU v Praze. Jeho malba i užitá grafika se doplňuje s životním stylem. Hoškův styl je spojený s kulturou hudebních plakátů, komiksů, obalů alb a grafického designu i stylu oblékání. Anežka Hošková používá symboliku tattoo 50. let, alternativniho komixu, fashion designu, heavy metalové kultury, post romantické literatury, indie music estetiky, cartoon filmu nebo si teď taky třeba hravě střílí z náboženského fundamentalismu.

Prosíme o rezervaci předem na pr@ghmp.cz
Děkujeme!

Aktualizované informace – http://www.ghmp.cz

Zasílání aktualit – přihlášky na pr@ghmp.cz

Najdete nás na facebooku – http://www.facebook.com/GaleriehlavnihomestaPrahy