Přednáška Ivana Buchty Město a hra

Ivan Buchta / Město a hra / CIANT LAB / Praha / 16. 5. 2011 v 19h

Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie si vás dovoluje pozvat na večer pořádaný v rámci platformy RESET zaměřený na krajinu v počítačových hrách, symbolické vyjádření měst v krajině a strukturu herních měst.

Přednáška s praktickými ukázkami her proběhne v prostorách CIANTLab v pondělí 16.5. 2011 od 19:00 na adrese Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3. Akce probíhá v rámci platformy RESET.

BIO: Ivan Buchta (*1979)

Kreativní vedoucí brněnské pobočky Bohemia Interactive. Během studia environmentalistiky na Fakultě životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem se věnoval analýze starých map a využití geoinformačních systémů v herním engine hry Operation Flashpoint. Spolupracoval na tvorbě modifikace ČSLA Mod pro Operation Flashpoint. Externě se podílel na vývojí prostředí pro vojenské simulátory Virtual Battlespace (VBS) 1 a 2. V české vývojářské firmě Bohemia Interactive se jako designér prostředí podílel na vývoji hry Arma 1 a datadisku Queen’s Gambit, posléze jako hlavní designér na vývoji titulů Arma 2 a Operation Arowhead.

Platforma RESET vytváří prostor pro mezioborové interakce mezi umělci, vědci a technology. Hlavní náplní je celoroční program kulturních a vzdělávacích akcí konaných v Praze za účasti jak českých, tak zahraničních účinkujících.