Přednáška Reného Šulce a Jaroslava Juřici: Jak se navrhuje židle

René Šulc, Jaroslav Juřica, Veronika Loušová / Jak se navrhuje židle / CZECHDESIGN.CZ, Centrum současného umění DOX / Praha / 18. 5. 2011 v 18h

René Šulc a Jaroslav Juřica: Jak se navrhuje židle

CZECHDESIGN.CZ

Hostem CZECHDESIGN.CZ budou výjimečně dva designéři, které pojí navrhování židlí pro českou firmu TON. René Šulc je autorem židle Era, která se stala bestsellerem a v zimě získal René i za tuto židli cenu Czech Grand Design. Pro TON pracuje dál a už nyní je v katalogové nabídce lavice Symposio a na nedávném milánském iSaloni byl představen prototyp další židle. V Miláně se prvně ukázala židle 002 od Jaroslava Juřici, technologickou novinkou na židli a pro výrobu v TONu je využití kovových odlitků jako spoje ohýbaných dřevěných dílů.

18. 5. 2011 v 18:00 hodin

Besedující:

René Šulc – produktový designér

Jaroslav Juřica – produktový designér

Veronika Loušová – designérka a editorka CZECHDESIGN.CZ

Na besedě budeme hovořit o navrhování židlí od skici po výrobek, jaká jsou úskalí ve výrobě, co vše musí designér umět a s čím se potýká. Na besedě budeme mít nejen hotové výrobky, ale i pracovní prototypy židlí.

Zajímat nás bude i další práce obou designérů. René Šulc je absolventem designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, během školy pracoval v atelieru Pelcl, po škole spolupracoval s Darjou Podboj a v roce 2006 založil studio Inveno s Lubomírem Čejkou. René za své práce získal mnoho ocenění. Navrhuje svítidla pro Lucis, sedací nábytek pro mminterier, francouzské berle a v současnosti pracuje pro firmu s hračkami. Na letošním milánském týdnu designu vystavoval svítidla z Corianu.

Jaroslav Juřica vystudoval produktový designu na FaVU v Brně. V roce 2007 získal Ingvar Kamprad stipendium pro magisterské studium na School of Design při švédské Lund University, kde v roce 2009 diplomoval. Se svým „objekt +20% Extra“ se dostal do finále soutěže Global Warming pořádané holandskou nadací Droog Design. Mezi léty 2005 – 2010 spoluvytvářel studentskou skupinu Hubero Kororo. V současnosti pracuje v pražském Cocoon.

Po prvním besedním cyklu Český design „světový“, který v Centru současného umění DOX probíhal déle než rok přichází CZECHDESIGN.CZ s jeho pokračováním design interview. S pozvanými designéry se nebudeme bavit pouze o jejich tvorbě. Zajímají nás praktické zkušenosti, překážky, které musí překonávat a jejich názor, jak dalece spolu kreativní a obchodní prostředí souvisí. Hosty budou produktoví, interiéroví, grafičtí a módní designéři, ale také zástupci designérských institucí.

Besedy probíhají formou živých rozhovorů, které moderují kurátorky CZECHDESIGN.CZ. Cyklus se koná pravidelně již od května 2009 každou 3.středu v měsíci. Hosty předchozího cyklu byly Dominika Nell Applová, David Karásek, Jan Čtvrtník, Milan Hlaveš, Pavel Brejcha, Jan Činčera, Eva Eisler, Eva Brzáková, Jiří Laštovička, Denisa Myšková, Zdeněk Pudil, Michal Jelínek, Jan Jaroš, Petra Štefánková, Bára Škorpilová a Giovanni Alessi.

Záznamy z besed můžete sledovat na CZECHDESIGN.TV: http://www.czechdesign.cz/tv/

Organizátory přednášek je DOX a CZECHDESIGN.CZ. Partnerem přednáškového cyklu je VŠUP.

Vstupné na přednášky je 60Kč/40Kč studenti uměleckých oborů/zdarma k platné vstupence.

Pro besedu je nutná rezervace: tereza@dox.cz

Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 – Holešovice

TRAM: 5, 12, zastávka Ortenovo nám., Metro: zastávka Nádraží Holešovice

Otevírací hodiny: Po 10-18h, Út zavřeno, St-Pá 11-19h, So-Ne 10-18h

Prostory centra DOX jsou bezbariérové.