TZ: Ivars Gravlejs

Ivars Gravlejs / Pražské biennale 4 / tranzitdisplay / Praha / 19. 5. – 6. 6. 2011

Ivars Gravlejs

Pražské biennale 4

19.5. – 6.6. 2011

tranzitdisplay

vernisáž 19.5. ve 20:00

Během čtvrtého biennale jsem vyměnil dvě vystavené videopráce. Jedno video “The best art work in the world“ (2008) bylo od mexického umělce Rubena Gutierreze a druhá práce byla od mexických umělců Daniela Guzmana a Luie Felipe Ortega s názvem “Remake” (1991).

Pro “Nejlepší umělecké dílo na světě” jsem ponechal původní zvuk, ale předělal jsem obrazovou část, což byly kresby, u kterých jsem změnil obsah na poněkud primitivnější vyznění. V případě videa “Předělávka” jsem požádal svého kamaráda, aby cvičil na pohovce nějaké cviky a potom se procházel po pokoji. Moje předělávky těchto originálů zůstaly obsahově skoro stejné, tudíž všimnout si změny vyžadovalo nějakou pozornost.

Jeden den jsem tedy přišel do prostor výstavy v Karlíně, přišel k přehrávačům, vyjmul originální nahrávky a umístil svoje předělané. Po pár dnech technik pracující pro Biennale zjistil, že v přehrávačích jsou jiná videa a informoval o tom vedení. Organizátoři však neměli kopie a nechali tudíž hrát moje DVD až do konce výstavy, protože jim videa přišla víceméně stejná, než aby udělali rozruch.

tranzitdisplay

otevírací doba út-ne 12:00 – 18:00

Dittrichova 9/337, Praha 2

http://www.tranzitdisplay.cz info@tranzitdisplay.cz

hlavní partner ERSTE Foundation

podpora Česká spořitelna a.s., Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, MČ Praha 2

mediální partner A2 kulturní čtrnáctideník, Rádio 1