Pardubický taky-manažer

Proti nedávnému jmenování tělocvikáře a dostihového manažera Petra Pucandla ředitelem Východočeské galerie (zde), se začíná ozývat odborná veřejnost. „Já si nedovedu představit, že se někdo bude starat o rozvoj organizace, bude shánět peníze a nebude vědět na co,“ poznamenal na adresu Pucandla na ČT24 dlouholetý ředitel Východočeského muzea, historik František Šebek, nestor pardubického muzejnictví a celostátně uznávaná osobnost.

Ozývají se i další hlasy zpochybňující Pucandlovy údajné „manažerské“ schopnosti. Dokonce i bývalí Pucandlovi kolegové tvrdí, že jako manažer Dostihového spolku ve funkci selhal.“Nemyslím si, že by mohl být dobrým manažerem v tak specifické činnosti, jako je galerie, a navíc mám pocit, že už minimálně šest let žádnou manažerskou funkci nevykonával,“ říká v reportáži ČT24 bývalý předseda Dostihového spolku Miroslav Petráň (zde).

Další pardubickou záhadou je, že poté, co z funkce ředitelky odešla úředníkům nepohodlná Simona Vladíková a na její místo byl bez výběrového řízení dosazen – údajně dočasně – Petr Pucandl, najednou se opět začíná hovořit o stamiliónové investici a spolupráci kraje s ministerstvem. Obsáhle o tom informoval minulý týden server Regiony24 (zde), který přinesl i podrobnosti projektu s optimistickými vizemi hejtmana Radko Martínka a radní Pernicové. Přitom právě po loňském podzimním škrtu ministerské dotace ve výši 177 milionů, určené na rekonstrukci prostor Východočeské galerie, se rozhodla na místo ředitelky rezignovat Vladíková.

Reklamy

One thought on “Pardubický taky-manažer

  1. Pingback: Průměrnost a konformismus neonormalizace | bozo.cz - kulturní průvodce

Komentáře nejsou povoleny.