Předaukční výstava Sotheby’s a přednáška Vojtěcha Lahody a Karla Srpa

Předaukční výstava Sotheby’s a přednáška Vojtěcha Lahody a Karla Srpa / GHMP / hotel Intercontinetal / Praha / 24. 5. 2011 od 18:15

Předaukční výstava Sotheby’s a přednáška Vojtěcha Lahody a Karla Srpa

Galerie hlavního města Prahy v rámci programu Besedy s galeristy nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si zákulisí zajímavých galerií a seznámit se významnými osobnostmi české kultury. Tentokrát zveme zájemce na návštěvu předaukční výstavy české pobočky slavného domu Sotheby’s a na setkání s jejím ředitelem Filipem Marcem; v rámci této návštěvy se také uskuteční přednáška Vojtěcha Lahody (s tématem Rodinná sbírka Hascoe a Emil Filla)a Karla Srpa ( dílo Františka Kupky).

úterý 24. 5 od 18.15

Inter-Continental (9. patro), Praha 1, Pařížská 30

http://www.sothebys.com

Program:

18.15 – úvod Karla Srpa, šéfkurátora Galerie hl. m. Prahy

18.20 – představení aukční síně a výstavy ředitelem české pobočky Filipem Marcem

18.30 – přednáška Vojtěcha Lahody

cca 19.00 – přednáška Karla Srpa

Předaukční pražská výstava se koná ve dnech 23. až 26. května v hotelu Intercontinental. Podle ředitele českého zastoupení Sotheby’s Filipa Marca na ní bude k vidění na čtyřicet nejlepších položek celé sbírky, mimo jiné 5 obrazů Františka Kupky, dvě díla Josefa Čapka a několik pláten Emila Filly.

Sotheby’s je celosvětově nejstarší a největší mezinárodní firma pořádající aukce výtvarného umění. Jeho předchůdce, Baker’s, byla založena v Londýně 11. března 1744. Společnost má po světě rozmístěno více než 100 poboček spolu s nejrozsáhlejší a nejrozmanitější sítí aukčních síní. V současnosti se obrat firmy pohybuje okolo tří miliard amerických dolarů.

Prosíme o přihlášení předem na pr@ghmp.cz