TZ: Josef Schützenhöfer

Josef Schützenhöfer / Labour Movement / Galerie Rakouského kulturního fóra / Praha / 26. 5. – 31. 8. 2011 

Galerie Rakouského kulturního fóra v Praze připravuje novou výstavu: Josef Schützenhöfer – Labour Movement

Ve čtvrtek 26. května 2011 v 18 hodin se v Galerii Rakouského kulturního fóra v Praze koná vernisáž, představí se štýrský umělec Josef Schützenhöfer s výstavou Labour Movement.

Kurátorem je Dr. Jiří Ševčík.

Josef Schützenhöfer (*1954, Vorau) je štýrský malíř, který se ve svých dílech dotýká historických a sociálně kritických témat. Již jako devatenáctiletý opustil Rakousko, aby v roce 1975 mohl začít studovat na Institutu umění v Clevelandu v USA. Prošel řadou povolání včetně služby u amerického vojenského námořnictva.

Z tohoto důvodu byl zbaven rakouské státní příslušnosti a tím mu byl také znemožněn návrat do Rakouska. Nakonec se rozhodl studovat malbu v Maryland Institute of Art v Baltimore. Od roku 1996 žije v rakouském Pöllau. Jeho specifická angažovaná tvorba získala řadu ocenění, například v roce 2008 získal Podpůrnou cenu Spolkové země Štýrsko udělovanou současným výtvarným umělcům.

Výstava Josef Schützenhöfer – Labour Movement potrvá v Galerii Rakouského kulturního fóra v Praze do 31. srpna 2011, přístupná bude od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin.

E-mail: prag-kf@bmeia.gv.at

Internet: http://www.aussenministerium.at/pragkf