TZ: Připoj se ke generátoru!

Generátor / Dům umění města Brna / Brno / 30. 5. – 3. 6. 2010 

PŘIPOJ SE KE GENERÁTORU!

The Generator / Generátor

Dům umění města Brna letos v létě již potřetí pořádá přehlídku umění ve veřejném prostoru BRNO ART OPEN. Při této příležitosti architekti z uskupení raumlaborberlin vybudují pomocí tzv. Generátoru pódium za Domem umění a informační stanoviště v centru města. Generátor je experimentální stavební laboratoř pro rychlé dočasné stavby ve veřejném prostoru. Ústředními tématy jeho zkoumání jsou konstrukční principy, nové prostorové vlastnosti mobiliáře a lehké stavební konstrukce a zároveň nové možnosti jejich využití včetně různorodých programů, při nichž se lidé setkávají ve veřejném prostoru. Během jednoho týdne bude na tomto projektu pracovat třicet studentů z Univerzity aplikovaných věd a umění v Dortmundu (D) a z Fakulty architektury VUT Brno; zapojit se však mohou i všichni kolemjdoucí.

 

Doprovodný program GENERÁTORU

 

Pondělí, 30/5, 19 h

raumlaborberlin

promítání filmů a barbecue

 

Úterý, 31/5, 19 h

Městské zásahy Brno

prezentace vybraných projektů

 

Čtvrtek, 2/6, 20.20 h

Pecha Kucha Freestyle Edition

Vstup na tuto Pecha Kuch Night je volný; je zaměřena na prezentace studentů University of Applied Science and Arts Dortmund (D), Fakulty architektury VUT v Brně a dalších brněnských fakult.

 

Pátek, 3/6

Večírek na rozloučenou s Generátorem

18 h: City Sonification Tour (CZ)

Dům umění města Brna a Moravské náměstí, Náměstí Svobody, Zelný Trh, Malinovského náměstí

21 h: Disk-Jockeys Schmockis: Drehli Robnik & Sissiboi (A)

Dům umění města Brna

 

Projekt pořádá: Dům umění města Brna a raumlaborberlin

Partneři: Česko-německý fond budoucnosti / Robert Bosch Stiftung / International Visegrad Fund / Velvyslanectví Spolkové republiky Německo / Fakulta architektury BUT / DŘEVOPODNIK HAUSNER s.r.o. / Wombat, s.r.o. / statutární město Brno / 4AM/Fórum pro architekturu a média / ARS PUBLIC