TZ: Anna Janovská a Libor Svoboda

Anna Janovská a Libor Svoboda / Obloha je samá čára od letadel / Klub 29 / Pardubice / 6. – 30. 6. 2011 

Klub 29 / Divadlo 29

Svaté Anežky České 29, Pardubice

http://www.divadlo29.cz

Výstava:

6. 6. — 30. 6. 2011

otevřeno út – pá 15:00 – 23:00 hod, so 17:00 – 23:00 hod

Vernisáž:

9. 6. v 19:00 hod, afterparty 21:00 hod Tempelhof (http://cultoftempelhof.tumblr.com/) od 20:00 hod Jana Látalová (Hudečková) & Marta Trpišovská: Exkurze s Helgou / festival Tanec Praha v regionech / tanečně divadelní exkurze světem, kde se krása rodí i umírá / vstupné: 120 Kč / akce se koná v sálu Divadla 29

Výstava fotografií Anny Janovské a Libora Svobody, které zajímavým způsobem propojují i dávají do kontrastu jejich zážitky a zkušenosti z každodenního života v cizí zemi.

Anna Janovská (*1987) vystudovala ateliér Grafického designu na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Nyní studuje ateliér Intermédia na brněnské FaVU. Věnuje se malbě, fotografii, textu.

Libor Svoboda (*1981) studoval v ateliérech Digitální média a Interaktivní média na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Tamtéž nyní pokračuje v doktorském programu Vizuální komunikace. Ve své tvorbě se pohybuje napříč různými médii, od fotografie a videa, po prostorové nebo interaktivní instalace. Mezi jeho témata patří především proměny současné společnosti a jejího prostředí. (www.liborsvoboda.com)

Pozoruhodnost městských periferií spočívá v jejich vzájemné podobnosti, ať jste kdekoliv na světě. Zde převažuje funkčnost nad vzhledem, orgány města se neschovávají pod ušlechtilé fasády, naopak se združují do pletenců dopravních a energetických tepen, nesčetná mohutná srdce pumpují živiny do sítě kultivovaných mozků v centru, nasvěcují výlohy luxusních obchodů, rozbalují hebké koberce před hotely a startují závody sightseesings dvoupatrových autobusů. Tady je nehybnost, a přesto vnímáme vítr více. Prostorněji, a přesto až nervózně dusno. Plochy barev se rozmělnily na tisíce drobnějších odstínů, do betonových panelákových stěn se vykreslují pukliny a v nich malé kořínky nenápadně drtí to, co má být zapomenuto nejdříve. Bezstarostná procházka s foťákem přes rameno se změnila na stezku odvahy. Vlk může být za každým rohem.

V rámci vernisáže ve čtvrtek 9. 6. vystoupí od 21h hudební formace Tempelhof (Martin Zvěřina, František Kára, Tomáš Kopáček)