TZ: Kostým za zrcadlem

Kostým za zrcadlem / Galerie Altán Klamovka / Praha / 14. – 26. 6. 2011 

Kostým za zrcadlem

Studenti oboru Kostým a maska z Katedry scénografie DAMU v Praze.

Vedené scénografy prof. Janou Zbořilovou a doc. Ivanou Brádkovou.

Ve spolupráci s 1 roč. herectví DAMU, vedeným o. a. Jaroslavou Šiktancovou.

Výstava se koná jako součást doprovodného programu PQ+ v rámci Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2011

vernisáž se uskuteční 14. 6. 2011 v 16:00

výstava potrvá do 26. 6. 2011, otevřeno so a ne 14:00-18:00

altán se nachází v parku Klamovka, tram. č. 10, 9, 6 a 16.

kurátorka: Lenka Sýkorová

Současný výstavní projekt Kostým za zrcadlem vznikl na základě spolupráce se studenty z DAMU, konkrétně ateliéru Kostým a maska, vedeným prof. Janou Zbořilovou a doc. Ivanou Brádkovou a galerií Altánem Klamovka. Scénické výtvarnictví se dnes váže k mnohem širšímu okruhu prostorově dramatického uměleckého vyjádření, a tím oslovuje především mladou generaci výtvarníků. Objekty pro výstavu v Altánu Klamovka byly vytvořeny pro inscenaci: Lewis Carroll – Alenka v říši divů za zrcadlem.

Hlavní myšlenka projektu je uspořádat výstavní akci se studenty z DAMU v netradičním prostoru novogotického altánu – nezávislé galerie Altánu Klamovka a v blízkém exteriéru parku Klamovka. V den vernisáže proběhne performance v kostýmech z divadelní hry Alenka v říši divů v blízkém okolí Altánu Klamovka, která bude doplněná o možnost aktivního zapojení nejen dětských návštěvníků do jejího průběhu.

Lenka Sýkorová