TZ: Diplomky Fakulty umění

Diplomky Fakulty umění / Galerie výtvarného umění v Ostravě a Nová síň Poruba / Ostrava / 16. 6. – 17. 7. 2011 

TVORBA DIPLOMANTŮ FAKULTY UMĚNÍ BUDE PŘEDSTAVENA V OSTRAVĚ

Výstava představí tvorbu diplomantů Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

Ostrava – Ve čtvrtek 16. června bude v 17 hodin zahájena první část výstavy Diplomky Fakulty umění v Nové síni Poruba, v 19 hodin se uskuteční zahájení druhé části v ostravském Domě umění. Výstavu zahájí Zbyněk Janáček, děkan Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě, a Jiří Jůza, ředitel Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO). Galerie výtvarného umění v Ostravě výstavu připravuje ve spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity v Ostravě. Expozice potrvá do 17. července.

Výstava diplomových prací studentů Fakulty umění Ostravské univerzity představí reprezentativní formou výsledky jejich studia v magisterském studijním programu. Poukáže jak na oborové možnosti a diferenciace, tak na individuální přístupy diplomantů k obecně chápaným estetickým či filozofickým tématům.

„Prezentace ve veřejné instituci je důležitá nejen pro samotné absolventy, ale i pro náhled určitých tendencí a přiblížení výukových modelů na Fakultě umění Ostravské univerzity, říká František Kowolowski, kurátor výstavy, a doplňuje „Výstava by zároveň měla poukázat na opodstatnění a porozumění intenci díla začínajících umělců a jejich nárok na reflexi realizovaných artefaktů v galerijním prostředí. Jedná se o první krok na cestě k profesionalizaci jejich umělecké dráhy.“

Výstava představí umělecká díla 30 autorů nejmladší generace ze všech oborů. Svou diplomovou práci vystaví Tomáš Černoch, Anna Drdová, Vladana Fuchsová, Jozva Hyžný, Hana Jakubcová, Daniela Josefusová, Bára Kamínková, Tereza Krainová, Patrik Kriššák, Helena Krotká, Ivana Kunová, Ján Labant, Lenka Mílová, Tomáš Motal, Petr Mutina, Pavel Novotný, Ludmila Pacalajová, Radek Pléha, Lenka Přijalová, Pavla Richterová, Kamila Rýparová, Soňa Schronková, Barbora Štefková, Eva Táslerová, Iva Tichá, Iveta Vitásková, Denisa Vlková, Jana Zhořová, Veronika Žáková a Tereza Žurková.

Dům umění úterý–neděle, Nová síň Poruba úterý–sobota 10.00–13.00 a 13.30–18.00.

Vstupné: 20,- Kč (plné), 10,- Kč (zlevněné)