OFFCITY 2011: SAR / City in Between

OFFCITY 2011 / SAR,  City in Between / Klub 29 / Pardubice / 19. 8. 2011 v 19

SAR / CITY IN BETWEEN

úterý 19. července od 19.00 v Klubu 29 / Sv. Anežky České 29, Pardubice

Další přednáška konaná v rámci projektu OFFCITY 2011 bude v letním duchu, mimo cyklus OFFCITY NE-ARCHITEKTI, a to se zahraničními hosty – rumunskými architekty – (nejen) o veřejném prostoru v Bukurešti. Aneb zpátky k architektům!

Architektonické studioBASAR založili v roce 2006 Cristi Borcan a Alex Axint. Vystupují jako tým SAR [Search And Rescue], který pozoruje život města, pátrá po jeho problémech a následně jej svými intervencemi zachraňuje. Metody těchto strategických zásahů se postupně vyvinuly v akční program zabývající se dynamikou moderního města. Všechny analýzy a diagnózy jsou prováděny přímo ve městě. Cílem je ukázat veřejnosti, že zdánlivě banální zásahy na pomezí improvizace a ilegální činnosti jsou součástí dnešní dynamické městské kultury a mohou prostředí města zajímavě obohacovat.

Projekty studiaBASAR jsou různé, od drobných městských zásahů až po návrhy obytných či veřených budov.

Vstup: volný

Pořádá o. s. Terra Madoda ve spolupráci s 4AM Fórum pro architekturu a média (Brno) v rámci projektu OFFCITY 2011. Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Pardubice, Nadace české architektury a Ministerstva kultury ČR.

http://www.offcity.cz / http://www.forum4am.cz

************************************************

PŘIPRAVUJEME

OFFCITY_WORKSHOP 07/ V NEDĚLI MÁM PREMIÉRU!

pátek 23. září – neděle 25. září 2011

Divadlo 29 + veřejné prostory města

Výlet do kuchyně autorského filmového dokumentu pod vedením filmového dokumentaristy a pedagoga FAMU Víta Klusáka (Český sen, Český mír, Vše pro dobro světa a Nošovic) a střihačky Janky Vlčkové (Nesvatbov, Vše pro dobro světa a Nošovic).

Více informací a přihlášení: sarka@offcity.cz, + 420 732 436 722